Психолог радить

ФОРМУВАННЯ ОРІЄНТАЦІЇ УЧАСНИКІВ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

НА ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я

Дитина, яка перебуває в приємному для себе середовищі, почуває комфорт, має привітний вигляд, добрий апетит, менше схильна до захворювань, доброзичлива до ровесників і дорослих.  Тільки професійна майстерність, професійна компетентність, педагогічний такт, гуманність педагогів допомагають в формуванні дитини-особистості.

Найголовніше-навчитися розуміти дитину до кінця!

Діти позбавлені батьківського піклування та сироти потребують особливого гуманного і професійного ставлення до них.  Дитині потрібен друг, здатний до розуміння,  -  та людина, яка допоможе правильно орієнтуватися в житті.  При взаємній любові, довірі і увазі, і попри те взаємній вимогливості, можливі найбільш ефективні виховні взаємини.  Коли дитина любить дорослого, вона бачить в ньому найбільш цінні риси і з готовністю сприймає його вплив.  Навпаки, коли почуття негативні, на перший план виступають риси особистості, які відштовхують їх одне від одного і роз’єднують.

Тому дитині потрібно щоб її:

•      розуміли

•      любили

•      визнавали

•      поважали.

Якщо ці потреби не задовольняються, виникає негативний емоційний стан:

•      біль

•      страх

•      агресія

•      образа.

Працюючи з дітьми скористайтесь такими порадами:

1.     Дитина навчається життю у життя;

2.     Якщо дитину постійно критикувати  -  вона вчиться ненавидіти;

3.     Якщо дитина відчуває ворожість  -  вона вчиться агресивності;

4.     Якщо дитину висміюють  -  вона стає замкненою;

5.     Якщо дитину підбадьорювати  -  вона вчиться вірити у себе;

6.     Якщо дитину хвалити  -  вона вчиться бути вдячною;

7.     Якщо дитину підтримувати  -  вона вчиться вірити у себе;

8.     Якщо дитина перебуває в атмосфері доброзичливості  -  вона вчиться знаходити любов у цьому світі.

Вчителі шкіл, педагоги дитячого будинку мають працювати як одне ціле, адже ми взяли на себе відповідальність за цих дітей, тому все, що відбувається зараз в житті вихованців дитячого будинку залежить лише від нас  -  дорослих.